Strony

środa, 10 października 2012

Przedłużanie rzęs - metoda 1 do 1 (prawidłowe i bezpieczne wykonanie)

O przedłużaniu rzęs słów kilka :) Do tego tematu będę wracać na blogu na pewno jeszcze kilka, jak nie kilkanaście razy.

Od kilku miesięcy wykonuję ten zabieg. Bardzo go lubię, mimo monotonii wykonywania i z całą pewnością będę rozwijać swoje zdolności i uczyć się nowych metod, aby mieć jeszcze większe możliwości kreowania kobiecych spojrzeń ;)


Tym razem chciałam wam przybliżyć jak powinno wyglądać prawidłowe i bezpieczne wykonane przedłużanie rzęs tą metodą.

METODA 1 DO 1 polega na doklejeniu jednej sztucznej rzęsy do jednej naturalnej.

Pozwala ona na przedłużenie, podkręcenie i pogrubienie rzęs. Tą metodą jednak nie zagęścimy rzęs, co najwyżej efekt zagęszczenia uzyskujemy poprzez pogrubienie rzęs :) Niestety w tej metodzie rezultat jaki możemy uzyskać jest zależny od ilości rzęs naturalnych.

Prawidłowo przeprowadzona aplikacja w końcowym efekcie daje efekt gęstych, nieposklejanych rzęs, które można swobodnie rozczesać szczoteczką (którą to powinnyśmy otrzymać po zabiegu). Rzęsy nie powinny być za długie (najczęściej stosowane długości to od 8 do 12mm), ani za rzadkie (prawidłowo wykonana aplikacja obejmuje ponad 90% wyklejonych rzęs naturalnych).

Dobierając rozmiar rzęs trzeba pamiętać, że to co pasuje 18stolatce, już niekoniecznie będzie pasować Pani po 40stce... Rzęsy mogą upiększyć oko niezależnie od wieku, ale trzeba zakładać je z głową i wyczuciem.


PRZECIWWSKAZANIA do wykonania zabiegu:

- stany zapalne i choroby oczu/okolicy oczu (np. zapalenie spojówki, zaćma, jaskra, zespół suchego oka, opryszczka powiek)

- urazy oka i okolicy oczu
- alergia na składniki preparatów używanych do zabiegu (np. cyjanoakryl)
- zespół suchego oka
- brak naturalnych rzęs
- trichotillomania - nerwowe bezwiedne wyrywanie rzęs
- chemioterapia (do czasu zakończenia leczenia i całkowitego odrostu wlosow)


Oprócz tego osoby noszące szkła kontaktowe powinny je wyciągnąć na czas aplikacji rzęs.


Sam zabieg jest bezbolesny - często muszę odpowiadać na to pytanie :) - trwa ok 3 godzin, odbywa się w pozycji leżącej z zamkniętymi oczami. Na rynku jest dostępne bardzo wiele preparatów, wszystkie przystosowane do pracy z okiem powinny być hipoalergiczne i możliwie jak najdelikatniejsze.
Po samym zabiegu oko może być odrobinę podrażnione ale efekt powinien szybko ustąpić.

Pięknymi rzęsami możemy się cieszyć przez 3-4 tygodnie - do czasu następnej korekty :)
Rzęsy możemy nosić tak długo jak chcemy. Dobrze dobrane, nie będą obciążały rzęs naturalnych, a w razie gdy nam się znudzą - co się raczej nie zdarza ;) - możemy je ściągnąć u stylistki za pomocą specjalnego preparatu.

Macie może jakieś pytania odnośnie tej metody przedłużania rzęs? Chcielibyście dowiedzieć się czegoś konkretnego?

9 komentarzy:

 1. O mamusiu...ja chcę takie piękne rzęsy:-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pięknie to wykonałaś! I zgadzam się, że rzęsy trzeba dobrać do osoby, której je wykonujemy. Zarówno do wieku, typu urody czy nawet czym się zajmuje. Niestety większość osób wykonujących ten zabieg chyba zapomina o tym oraz przede wszystkim o umiarze. U Ciebie efekt jest widowiskowy, ale ingerencja nie rzuca się w oczy. Wygląda jakby te panie miały piękne swoje rzęsy i je świetnie wytuszowały, a moim zdaniem taki efekt jest idealny :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Super, bardzo ładny, doskonale widoczny, ale nieprzerysowany efekt :)

  OdpowiedzUsuń
 4. To jest żmudna robota, ale efekt piekny!

  OdpowiedzUsuń
 5. Zdaję sobie sprawę, że na tym polega urok tych peelingów, jednak olejowe mnie totalnie nie podchodzą, uwielbiam solny z tej samej serii ale o innym zapachu, po solnym nie czuję się jakbym wyszła z kąpieli z oleju :) I też nie miałam wrażenia jakoby nawilżał moją skórę na dłużej, ta tłusta warstwa wcale nie przekładała się na nawilżenie :/

  Mam zamiar się wybrać w końcu na przedłużanie rzęs, jednak dostałam ostatnio revitalash od koleżanki i chyba najpierw spróbuję tego specyfiku :)

  OdpowiedzUsuń
 6. mnie interesuje wszystko na temat rzęs, więc czekam na kolejne posty :)

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam do komentowania, odpowiem na każde pytanie zawarte w komentarzu :)